Президент Франції Еммануель Макрон встановив п’ятирічний термін для відновлення храму

Звичайні парафіяни і магнати по всьому світу вже зібрали близько мільярда доларів на відновлення зруйнованого пожежею Собору Паризької Богоматері. Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на агентство Associated Press.

17 квітня посланник президента з питань культурної спадщини Стефан Берн заявив телекомпанії France-Info, що всього за півтора дня після пожежі було зібрано 880 мільйонів євро (це дорівнює 995 млн доларів).

Внески надходили як від компаній та магнатів (власників L’Oreal, Chanel і Dior), так і від парафіян та інших людей з маленьких і великих міст по всій Франції і у всьому світу.

Французький уряд збирає пожертви і створює спеціальний офіс для роботи з великими внесками.  На сайті уряду з’явився розділ, в якому можна зробити пожертву на відбудову Собору.

Варто зазначити, що у Франції також лунають голоси критиків, які стверджують, що зібрані гроші краще було б витратити в інший спосіб – на невеликі церкви тощо.

Президент Франції Еммануель Макрон встановив п’ятирічний термін для відновлення храму 12-го століття. Водночас Експерти вважають, що на відновлення Нотр-Даму може піти значно більше часу. Ерік Фішер, керівник фонду, що відповідає за відновлення 1000-річного Страсбурзького собору, повідомив, що роботи можуть тривати десятиліття.