На відновлення шкоди, якої зазнав Нотр-Дам внсалідок пожежі, можуть піти десятиліття

На відбудову собору Паризької Богоматері, який сильно постраждав внаслідок масштабної пожежі, упродовж доби різні донори пообіцяли пожертвувати понад 700 мільйонів євро. Про це повідомляє Європейська правда.

Обіцянки виділити гроші на відновлення знищеного вогнем собору дали як приватні меценати, так і місцева влада.

Глава групи, яка управляє рейтинговим агентством Fitch, Марк Ладрайт де Лахарріер пообіцяв виділити 10 мільйонів євро. Дім Bouygues, що володіє, зокрема, телеканалом TF1 і компанією Bouygues Telecom, теж пожертвує 10 мільйонів євро. Ще 10 мільйонів європообіцяв один з найбільших французьких фінансових конгломератів SOCIETE GENERALE.

9 мільйонів євро збирається виділити Європейський центральний банк.

Мер Парижа Анн Ідальго заявила, що місто пожертвує 50 мільйонів євро. Ще 12 мільйонів євро виділять інші представництва місцевої влади Франції.

Крім того, про намір підтримати відновлення собору оголосив генеральний директор Apple Тім Кук, однак суму пожертви він не назвав.

Як відомо, 15 квітня виникла масштабна пожежа у старовинній будівлі собору Паризької Богоматері. Вона встигла обрушити шпиль і дах будівлі. Вогонь не дістався внутрішнього оздоблення собору, святинь і легендарних вітражів. З палаючої будівлі врятували частину святинь, зокрема і терновий вінець Христа.

Версія про ненавмисну пожежу в соборі Паризької Богоматері є головною для слідства.

Головний архітектор Кельнського собору прогнозує, що на відновлення шкоди, якої зазнав Собор Паризької Богоматері в результаті нищівної пожежі, можуть піти десятиліття.