Інтенсивність детонації боєприпасів значно зменшилася

Станом на восьму годину 11 жовтня інтенсивність вибухів боєприпасів на технічній території військового складу Міноборони в Ічнянському районі  Чернігівщини значно зменшилася. Про це повідомляє прес-центр Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Загиблих і травмованих внаслідок надзвичайної ситуації наразі немає.

У ДСНС уточнюють, що в ніч на 11 жовтня зафіксували збільшення інтенсивності вибухів на двох майданчиках, де ще є тління. В Міноборони пояснили, що це пов’язано з перепадами температур уночі. Після 5:00 інтенсивність вибухів пішла на спад.

Водночас зазначається, що пожежна авіація ДСНС забезпечила гасіння окремих осередків пожежі на технічній території арсеналу, літаки Ан-32П з початку робіт здійснили 21 скид води (168 т).

Піротехнічні підрозділи взялися до очищення 16-кілометрової зони, прилеглої до арсеналу. Роботи проводили в населених пунктах Ічня, Дружба, Августівка та Гмирянка. Було вилучено 432 боєприпаси.

Як відомо,  вибухи на складах боєприпасів поблизу Ічні на Чернігівщині почалися близько 3.30 ранку 9 жовтня. О 04:22 був закритий повітряний простір у радіусі 30 кілометрів. Рух залізничного транспорту також призупинили. Через вибухи закрили рух і на кількох трасах. 

У зв’язку з вибухами на складах боєприпасів під Ічнею Чернігівської області до лікарів звернулися 63 людини.

10 жовтня міністр оборони Степан Полторак на засіданні Кабінету міністрів повідомив, що на шостому арсеналі поблизу Ічні перед пожежею зберігалося 69,5 тисяч тон боєприпасів, використовувати повноцінно можна було 43 тисячі тон.

За словами Генпрокурора Юрія Луценка, головною версією слідства у справі, порушеній за фактом пожежі на 6-му арсеналі у місті Ічня Чернігівської області, є диверсія.