Вірянам довелось застосувати силу, щоби потрапити у церкву, яку захопили прибічники Московського патріархату / Ілюстраційне фото

У Волинській області у селі Старий Загорів священник московської церкви співав за упокій Томосу про незалежність Української церкви. Про це інформує 5 канал.

Перехід до ПЦУ мешканці села Старий Загорів більшістю голосів підтримали на початку квітня та зареєстрували релігійну громаду. Коли ж прийшли до храму, щоби повідомити про це священику, до приміщення церкви їх не пустили.

Вірянам довелось застосувати силу, щоби потрапити у церкву, яку захопили прибічники Московського патріархату. Сталась бійка та шарпанина, проте  храм усе ж таки відвоювали.

«Люди не пускали нас у храм, тому ми були змушені зривати замки. Я вважаю, що священики повинні людей зближувати, бо вони духовні наставники. А священик московського патріархату співав за упокій Томосу. Це великий гріх. Така людина не повинна брати в руки чашу й інших людей причащати», – обурюється мешканець села Віталій Політило.

«Ми всі живемо на українській землі. Тому як можна поклонятися Кирилові і правити службу на, скажемо так, незрозумілій для нас мові. Ми хочемо чути українську мову. Ми вчимо дітей патріотизму», – каже селянка Юлія Боць.

Водночас благочинний Локачинського округу УПЦ (МП) Анатолій Собуцький та приблизно 100 його прибічників кажуть, що переходити до ПЦУ не хочуть. Московський піп також заявляє, що нова громада повинна мати свій об’єкт і обживати його, а не забирати у людей готове.

Для новоствореної громади вже призначили нового священика.