Інспектор прикордонної служби пункту пропуску «Лужанка» допомагав громадянам займатися контрабандою цигарок

9 січня правоохоронці затримали на хабарі інспектора прикордонної служби. Аби позбутися предмету злочину та в подальшому уникнути відповідальності за його вчинення, прикордонник намагався з’їсти гроші. Про це повідомляє департамент захисту економіки Національної поліції України. 

Під час слідчо-оперативних заходів було встановлено, що інспектор прикордонної служби пункту пропуску «Лужанка» за певну винагороду допомагає громадянам займатися контрабандою, а саме за сприяння у безперешкодному переміщенні тютюнових виробів з України до країн Європейського союзу.

Правоохоронцями було задокументовано факт вимагання тисячі доларів США неправомірної вигоди за вирішення зазначеного питання. Кошти отримував частинами.

9 січня інспектор прикордонної служби отримав останню частину неправомірної вигоди на суму в 200 доларів США.

Фігуранта затримали в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. У пункті пропуску «Лужанка» проводяться процесуальні заходи.

У ході досудового розслідування у кримінальному провадженні, порушеному за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України, буде перевірятися причетність інших осіб прикордонної служби зазначеного пункту пропуску до корупційної діяльності.

За прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою передбачена кримінальна відповідальність у вигляді  позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.