Офіційний Будапешт прагне покращити відносини з Києвом

Паралельно з курсами угорської мови на Закарпатті запрацюють безкоштовні курси української мови для місцевих угорців. Про це повідомив представник угорського уряду, уповноважений міністра щодо співпраці прикордонних регіонів Угорщини та України Іштван Грежа, інформує Європейська правда.

За його словами, офіційний Будапешт прагне покращити відносини з Києвом.

«Ці курси – це жест. Якщо український уряд думає, що закарпатські угорці не знають української мови, тоді давайте створимо умови, аби люди вивчили цю мову», – наголосив Грежа.

Раніше на Закарпатті почали працювати курси угорської для всіх бажаючих. Вони також є безкоштовними.

«З огляду на ситуацію, яка склалася у відносинах наших країн, я запропонував організувати курси української мови для закарпатських угорців паралельно з курсами угорської мови для закарпатців. За перші 48 годин, як було оголошено набір на курси української мови, на них записалося понад 300 угорців Закарпаття», – розповів урядовий уповноважений.

Саме навчання має стартувати у січні 2019 року.

«Кількість місць на курси української для угорців Закарпаття – необмежена. Скільки буде бажаючих, стільки ми забезпечимо навчання», – пообіцяв Іштван Грежа.

Курси діятимуть на базі Закарпатського угорського Інституту імені Ференца Ракоці ІІ, що також фінансується угорською стороною, за навчальними методиками даного інституту. Проект втілює благодійний фонд Genius, який працює на базі інституту.