За кілька років було виготовлено не менше 3,5 млн російських рублів, 50 тис. доларів США і більше 45 тис. гривень

В Оріхівській виправній колонії на Запоріжжі впродовж декількох років під прикриттям адміністрації друкували фальшиві гроші. Про це повідомляє Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України.

Співробітники управління нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та інших заходів примусового характеру у місцях несвободи здійснили раптові виїзди до установ виконання покарань у Запорізькій області.

Під час перевірок в  Оріхівській виправній колонії № 88 були виявлені підроблені долари США, засоби та обладнання для виготовлення фальшивих грошей, які, за попередніми даними, впродовж декількох років виготовлялися у цій установі «під патронатом» адміністрації. Зокрема, за цей час було виготовлено не менше 3,5 млн російських рублів, 50 тис. доларів США і більше 45 тис. гривень.

У цій та інших установах виконання покарань виявлені замасковані схованки для таємного зберігання обладнання, пристосованого для виготовлення та вживання наркотичних засобів і психотропних речовин, а також пакунки з характерною речовиною, схожою на сильні психотропні препарати.

За результатами виїзду зареєстровані три кримінальні провадження за ознаками злочинів, передбачених ч. 1 ст. 199 (виготовлення, зберігання, придбання підроблених грошей), ч. 2 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу), ч. 1 ст. 309 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту) Кримінального кодексу України.