26 березня чиновника затримали під час одержання другої частини хабара – 30 тисяч доларів США

Сільський голова у Житомирській області вимагав 949 тисяч гривень за розподіл землі фермерському господарству. Посадовця затримали 26 березня. Про це інформує прес-служба Нацполіції.

Зазначається, що нещодавно сільські ради отримали більше повноважень в управлінні комунальною землею. Зокрема, від райдержадміністрацій до сільрад перейшло право передавати в оренду нерозподілені земельні ділянки.

«Усвідомлюючи нові можливості щодо передачі у користування земель, сільський голова швидко почав користуватися розширеними повноваженнями», – йдеться у повідомленні.

За версією слідства, посадовець вимагав від представника фермерського господарства 35 тисяч доларів США (949 тисяч гривень) за передачу в оренду 116 га.

26 березня чиновника затримали під час одержання другої частини хабара – 30 тисяч доларів США. Раніше правоохоронці задокументували одержання 5 тисяч.

Також під час обшуку у помешканні голови вилучили понад 10 тис. доларів США, 10,5 тис. гривень та 5 тис. російських рублів, зокрема частину з першого «траншу» – понад 3,5 тис. доларів США.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення посадовцю про підозру та обрання запобіжного заходу.