В угоді прописані конкретні заходи проти забруднення пластиковими відходами

16 червня на зустрічі «Великої двадцятки» в Японії була досягнута перша міжнародна угода щодо скорочення пластикових відходів у Світовому океані. У договорі сформульовані загальні для всіх правила боротьби з пластиковим забрудненням. Про це інформує DW.

В угоді прописані конкретні заходи проти забруднення пластиковими відходами, передбачена підтримка інновацій в цій галузі та поліпшення наукових методів аналізу і спостереження.

Водночас деякі формулювання угоди залишаються вельми розпливчастими, а його виконання буде здійснюватися на добровільних засадах.

Крім того, раз на рік передбачається випускати звіт про те, як просувається робота по боротьбі з пластиковими відходами.

Угода, досягнута на саміті G20, є лише першим кроком до розв’язання проблеми. Як заявили в японському відділенні Greenpeace, недостатньо розраховувати тільки на добровільні дії. Необхідно прийняти обов’язкові для всіх правила щодо боротьби з пластиковими відходами з чітко прописаними цілями та планом дій.

Щорічно у Світовий океан плтрапляє близько восьми мільйонів тонн пластикового сміття. Найбільшу небезпеку становить мікропластик – частинки розміром менше п’яти міліметрів, вони потрапляють у організми морських мешканців і птахів.