19 листопада Путін їде в Туреччину на зустріч з Едоґаном. Для видання InfA експерт аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень» Юрій Олійник зробив прогноз, які теми обговорюватимуть і чи варто офіційному Києву непокоїтися.

Як зауважує експерт, у Путіна багато тем для розмови з турецьким візаві, насамперед у контексті війни в Сирії. «Це питання буквально кілька тижнів тому обговорювали разом з французами та німцями. Багато оглядачів говорять про плани з  продовження «Турецького потоку», яке так необхідне Кремлю, щоб остаточно підірвати статус України як головного газового транзитера. Навряд чи щось вийде, однак Кремль постійно підживлює тему, намагаючись вийти не лише на турецькі ринки, а й на магістраль Балкани – Центральна Європа – Італія.

У той же час, можна прогнозувати спробу ще раз вплинути на позицію патріарха Варфоломія з метою торпедувати ідею швидкої автокефалізації української православної церкви».

 

«Вагомий успіх Кремля в цій справі малоймовірний, оскільки і Вашинґтон тисне, і Ердоґану вигідне посилення лояльного релігійного центу. Однак у рамках широкого торгу з турецьким лідером Путін може шукати шляхів сповільнення церковно-політичного процесу в Україні з метою відтягти об’єднавчий Собор у Києві бодай до президентських виборів – щоб отримати час для різноманітних спецоперацій, задіяння прихованих агентів тощо. Відповідно, українській владі слід оперативно реагувати й тримати постійні контакти з турецькою владою та Фанаром», – наголошує експерт.

Читайте: «Вибори» в ОРДЛО цікавлять тільки Москву – експерт

Візит Меркель до Києва покликаний заспокоїти українську владу в газовому питанні