Сам нардеп назвав провокацією звинувачення і відеодокази, продемонстровані прокурорами для підтвердження подання на зняття недоторканності

7 липня регламентний комітет Верховної Ради розглядає подання ГПУ щодо притягнення до відповідальності депутата від БПП Борислава Розенблата, передає Українська правда.

Генеральна прокуратура та САП продемонстрували відеодокази вимагання та зловживання службовим становищем парламентарем.

Запис свідчить, що агент НАБУ «Катерина» декілька разів зустрічалася з депутатом Розенблатом, починаючи з грудня 2016 року по червень 2017 року, в різних ресторанах Києва.

Під час цих зустрічей депутат розповідав про можливість впливати на рішення Житомирської обласної ради, суди, прокуратуру та посадових осіб в Держгеокадастрі.

«Мені треба хоча б 16,5 і 85 тисяч – це десь двадцятка доларів. Там не все просто», – говорив він на зустрічі 14 грудня 2016 року.

На зустрічі 4 квітня 2017 Розенблат зізнається у можливості підкупу судів та прокуратури у Житомирі: «За допомогою твоїх грошей я вирішу питання з прокуратурою і судом. Сьогодні документи передали в суд. Є звернення громадської організації. Ще 6 грудня Житомирська облрада подасть в суд, ми їх прижмемо».

В різні періоди агент передавала йому 6 тисяч доларів, 10 тисяч доларів, 20 тисяч доларів. Ці гроші він не брав у власні руки, натомість просив виходити з його охоронцями, де вони перераховували кошти.

Під час окремих зустрічей народний депутат пропонував агенту НАБУ закуповувати для її фірми нелегальний бурштин під виглядом польського. Крім того він пропонував їй зареєструвати офшорну фірму в Арабських Еміратах.

«Треба десь 200 тисяч доларів, грубо кажучи 250… Все залежить від того, скільки гектарів ми купимо. 20 тисяч – це облрада, купимо пару голосів. Десь 50 тисяч – це геокадастр», – говорив Розенблат на зустрічі 8 червня.

Що цікаво, 19 червня в ресторані «Три виделки» детективи НАБУ вилучили 100 кілограмів бурштину.

Генеральний прокурор Юрій Луценко закликав нардепа скласти депутатські повноваження.

«Тому що більшої ганьби для Житомирщини, фракції БПП і Верховної Ради і всього правлячого класу я не уявляю», – заявив очільник ГПУ після демонстрації оперативного відео.

Сам Розенблат назвав провокацією звинувачення і відеодокази, продемонстровані прокурорами для підтвердження подання на зняття недоторканності. Він сказав, що це хороший «художній фільм».

«Це провокація. І я уже подав відповідну заяву до ГПУ щодо деяких працівників правоохоронних органів, які умисно провокували мене на отримання хабара», – заявив Розенблат.

Він також переконаний, що уся справа проти нього – це помста за його «багаторічну війну з бурштиновою мафією».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ