Підприємствами, які фігурують у справі, володіє родина депутатів Ярослава та Богдана Дубневичів

Детективи Національного антикорупційного бюро України викрили схему розкрадання газу за пільговою ціною від держави. Під час обшуків 16 січня у Львові затримані четверо службових осіб ТОВ «Енергія-Новий Розділ», ТОВ «Енергія-Новояворівськ» та ТОВ «Енергія» за підозрою у заволодінні понад 300 млн куб. м природного газу НАК «Нафтогаз України» на суму понад 1,4 млрд грн. Про це повідомила прес-служба НАБУ. 

Як уточнює Громадське, підприємствами, які фігурують у справі, володіє родина депутатів Ярослава та Богдана Дубневичів.

За даними слідства, підприємства-власники Новояворівської та Новороздольської ТЕЦ на Львівщині впродовж 2013-2015 років уклали низку угод про закупівлю в НАК «Нафтогаз України» природного газу для  виробництва теплової енергії населенню.

Однак понад 300 млн куб. м «пільгового» газу ТЕЦ використали у власній господарській діяльності для виробництва електрики, яку в подальшому реалізували ДП «Енергоринок». За даними НАБУ, внаслідок цих дій, прибутковість виробництва електрики цими ТЕЦ перевищила 60%.

«На переконання детективів НАБУ, ТЕЦ отримали надприбутки, співставні з розміром збитків, завданих НАК «Нафтогаз України» внаслідок цієї «схеми»», – зазначили в НАБУ.

16 січня детективи затримали у Львові чотирьох службових осіб ТОВ «Енергія-Новий Розділ», ТОВ «Енергія-Новояворівськ» та ТОВ «Енергія». Їх підозрою у заволодінні понад 300 млн куб. м природного газу НАК «Нафтогаз України» на суму понад 1,4 млрд грн.

Їм повідомили про підозру у вчиненні злочину, кваліфікованого за ч.5 ст.191, ч.3 ст.28, ч.2 ст.366, ч.3 ст.209 Кримінального кодексу України. Наразі вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжного заходу.

Розслідування наведених фактів детективи Бюро розпочали в грудні 2016 року за матеріалами НКРЕКП та ЗМІ.

28 серпня «Наші гроші» повідомили, що Солом’янський райсуд Києва дав дозвіл на вилучення оригіналів документів у Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, які можуть бути доказами у справі щодо маніпуляцій з обсягами пільгового газу Новояворівській ТЕЦ депутатами Дубневичами.

Брати Ярослав та Богдан Дубневичі – народні депутати України. Ярослав Дубневич – голова комітету Верховної Ради України з питань транспорту.

Ярослав Дубневич задекларував 8,23 млн. доларів, 2,78 млн. євро та 5 млн. грн. готівкових коштів.

Богдан Дубневич задекларував готівкою 11,5 мільйонів доларів. Його дружина Тетяна зберігає готівкою ще 137,1 млн грн.

При цьому на банківських рахунках Дубневичів фігурують значно менші суми: Богдан має 10,4 млн грн, Ярослав з дружиною Наталією – 2,3 млн грн.