Павло Пинзеник
Пинзеник зазначив, що його виступ щодо Лещенка є офіційним повідомленням про злочин

Група нардепів вимагає від Національного антикорупційного бюро України невідкладно перевірити діяльність парламентаря від президентської партії «БПП» Сергія Лещенка та у разі необхідності притягнути його до кримінальної відповідальності. Про це заявив перший заступник голови Комітету з питань Регламенту та організації роботи ВРУ Павло Пинзеник, повідомляє Еспресо.TV.

Він нагадав, що вчора український медійний простір збурила новина про придбання народним депутатом України Сергієм Лещенком 200-метрової квартири в центрі Києва вартістю майже 300 тисяч доларів. Проте, за словами Пинзеника, предметом обговорення стала не стільки сама нерухомість парламентаря, як подробиці його особистого життя.

«Нашу політичну силу дещо турбує такий характер обговорення. Складається враження, що ми в цьому обговоренні опускаємося до рівня попси і «жовтухи»: хто з ким живе, яку квартирку купив, коштує вона півмільйона доларів чи лише 300 тисяч тощо. Хоча, насправді, йдеться про зовсім інші речі і дуже серйозні. Йдеться про репутацію українського парламенту», – наголосив голова регламентного комітету.

За словами нардепа, «йдеться про можливу наявність в діяннях окремих осіб, які мають значний вплив на українську політику протягом багатьох років, які займають надзвичайно високі посади, які є власниками авторитетних медіа, про вчинення ними можливих корупційних правопорушень, а саме: 1) про можливе корупційне походження коштів, 2) про ухилення від сплати податків, 3) про можливе заниження вартості об’єкта оподаткування, 4) про можливе внесення в договори купівлі-продажу елітної нерухомості завідомо неправдивої інформації, що може мати ознаки шахрайства».

При цьому народний депутат заявив, що його виступ «не є просто повідомленням для ЗМІ, а, згідно зі статтею 214 КПК України, є повідомленням про злочин».

«Коли ми говоримо про те, що народні депутати Каплін чи Добродомов працюють на російську розвідку, то це потрібно розслідувати. Коли ми говоримо, що народний депутат Лещенко може бути причетний до корупції, це потрібно розслідувати!», – резюмував він.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 6 вересня в ЗМІ з’явилась інформація, що народний депутат від Блоку Петра Порошенка Сергій Лещенко придбав квартиру вартістю 7,5 мільйонів гривень.

Сам нардеп виправдовується тим, що частину грошей для придбання квартири він заощадив, а частину – позичив.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ