Закон покликаний зменшити аварійність

В Україні набули чинності зміни до правил дорожнього руху.  Закон, який встановлює, що на перехрестях з круговим рухом пріоритет мають авто, що вже їдуть по колу, опубліковано в офіційній газеті Верховної Ради «Голос України» 27 квітня, передають Українські новини.

Кабінет міністрів має в місячний термін привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим законом.

Нагадаємо, 4 квітня Рада запровадила пріоритет для автомобілів, які рухаються по колу на перехрестях з круговим рухом.

Як йдеться в пояснювальній записці до законопроекту, ухвалити його депутатів змусила складна соціально-економічна ситуація в Україні. Відсутність дорожньої розмітки та дорожніх знаків на автодорогах, а також різні правила перетину перехресть з круговим рухом у різних містах країни призвели до великої кількості аварій на таких ділянках. І тому має сенс привести правила перетину таких перехресть до єдиного стандарту.

До слова, одним із перших кілець, де було організовано рух за схемою Roundabout –  це побудоване архітектором Джоном Макларені 1907 року кільце для руху автомобілів і трамваїв Hanchett Residence Park у Сан Хосе, Каліфорнія, США.

У країнах Європи, до речі, на кругових перехрестях теж діє схема проїзду Roundabout. Як свідчить офіційна статистика, кожен раз після запровадження схеми Roundabout аварійність на перехрестях зменшувалася приблизно на 80%.

Президент Петро Порошенко підписав зміни правил руху автомобілів на перехрестях 26 квітня. Закон вступає в дію наступного дня після його опублікування.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ