Українські Інтернет-провайдери мають обмежити доступ до санкційних ресурсів

Газета «Урядовий кур’єр» 17 травня опублікувала Указ Президента про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних санкцій проти 1 228 фізичних і 468  юридичних осіб. Таким чином, відсьогодні рішення набуло чинності.

«Механізм блокування доступу до російських інформаційних ресурсів в Інтернеті Yandex, соцмереж «ВКонтакте» та «Одноклассники», заборони використання бухгалтерського програмного продукту 1С доручено опрацювати уряду та СБУ за участі Нацбанку», – йдеться у повідомленні.

Передбачається застосування санкцій до фізичних осіб, причетних до нелегітимних виборів до Держдуми РФ на тимчасово окупованій території Криму та Севастополя; до юридичних осіб України, розташованих на цих територіях, у зв’язку з підтвердженням незаконної перереєстрації за російським законодавством.

Крім того обмеження застосовуються до фізичних осіб – громадян РФ, причетних до незаконного переслідування й протиправних дій щодо громадян України; до юросіб РФ, діяльність яких загрожує інформаційній та кібернетичній безпеці України.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, «Укртелеком» повідомив, що вже почав виконувати указ президента про санкції проти російських соцмереж та Інтернет-ресурсів.

У свою чергу, один з найбільших Інтернет-провайдерів компанія «Тріолан» повідомила, що поки не знає, як технічно реалізувати рішення про санкції. Водночас провайдер «Ланет» може впродовж декількох хвилин заблокувати сайти, які потрапили під дію санкцій.

В Інтернет-асоціації України заявляють, що здійснення блокування російських сайтів українськими провайдерами поки технічно неможливо. Там вважають, що для реалізації рішення про санкції провайдерам потрібен час і великі кошти на переоснащення обладнання та зміну топології мережі.

Читайте: Ініціатори пропонують створити конкурента «Вконтакте» – «БандерівецьЮА»

Нагадаємо, Президент Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО про санкції проти 1228 фізичних і 468 юридичних осіб. Зокрема, під санкції потрапили «Яндекс», «Мейл.РУ ГРУП», «Вконтакте» та «Одноклассники».  Крім того, санкції торкнуться й низки російських ЗМІ. Зокрема, йдеться про ТВ Центр, РБК, ВГТРК, НТВ, канал «Звєзда», ТНТ, КТ Москва, «Россия Сегодня», РЕН ТВ.

Тим часом у соцмережі «Одноклассники» вже заявили, що знайдуть спосіб продовжити роботу в Україні попри потрапляння під санкції. Кажуть, що соцмережа – передусім розважальна.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ