Угорщина
Повернення Угорщини до смертної кари спричинить її виключення з ЄС

Президент Європейської комісії (ЄК) Жан-Клод Юнкер погрожує Угорщині виключенням з Євросоюзу, якщо відомий своїми тенденціями до авторитаризму право-центристський прем’єр-міністр країни Віктор Орбан схвалить запровадження смертної кари. Про це 1 червня 2015 року повідомляє УНІАН з посиланням на інтерв’ю очільника Єврокомісії німецькому виданню «Süddeutsche Zeitung».

Як зазначив Президент ЄК, впровадження смертної кари в Угорщині може стати «приводом для розлучення» з ЄС. Також Юнкер застеріг Євросоюз від виходу Греції з єврозони. За його словами, виключення Греції з єврозони може призвести до зниження рівня довіри іноземних інвесторів до Європи. Голова Єврокомісії закликав МВФ продовжувати участь у зусиллях з порятунку економіки Греції.

Зазначимо, що наприкінці квітня Орбан виступив з пропозицією розпочати дискусію з партнерами по Євросоюзу щодо можливості відновлення смертної кари. А 22 травня Юнкер на саміті у Ризі привітав Орбана словами: «Привіт, диктаторе!», ляснувши його рукою по щоці.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ