Зі ртуті, що залишилась на заводі, можна зробити термометри для усіх жителів планети

У деяких точках на території колишнього заводу «Радикал» у Києві концентрація ртуті в повітрі перевищує гранично допустиму норму у 30 разів, а на ґрунті – у 14,5 разів. Про це заявив представник Держпродспоживслужби Дмитро Байраченко, передає Українська правда.

Лабораторні дослідження на території «Радикалу» проходили 23 і 29 червня.

Після зупинки виробництва на заводі у 1996 році на його території залишилось 134,6 тонни ртуті, 109 тонн сірчаної кислоти, 44 тонни ртутних шламів, 62 тонни соляної кислоти, 12,5 тонни аміаку, 486 тонни шламів солерозчинення та близько 2,5 тис. тонн інших відходів.

«У 2006 з цієї території вдалося вивезти 127 тисяч кг ртуті та 96 тонн забрудненого ртуттю обладнання. Та все ж таки приблизно 6-7 тонн ртуті нікуди не поділися. Якщо порахувати це звичайними термометрами, то з цієї кількості ртуті можна зробити їх для усіх жителів планети», – зазначила депутат Київради Ганна Сандалова.

Востаннє заходи щодо очищення території «Радикалу» в Києві відбувалися в 2012 році.

Нагадаємо, Київська адміністрація має намір виділити 4,5 мільйона гривень на вивезення частини небезпечних відходів із території заводу. Також міська влада ухвалила рішення обстежити територію заводу, встановити додаткові паркани і цілодобову охорону, аби обмежити доступ сторонніх.

Як відомо, у серпні 2000 року постановою Арбітражного суду Києва ВАТ «Радикал» визнали банкрутом, почалась ліквідаційна процедура.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ