Міністр МЗС вказав на неприпустимість будь-яких компромісів у питанні окупації Криму

Заяви та аргументи російської сторони, представлені на слуханнях у Міжнародному суді ООН в Гаазі, є абсурдними і не сприймаються міжнародним співтовариством серйозно. Про це сказав міністр закордонних справ України Павло Клімкін під час спільної прес-конференції з главою МЗС Франції Жаном-Марком Еро в Парижі 9 березня, передає Дзеркало тижня

«Коли російські представники в Гаазі офіційно говорять про те, що ці сотні танків, броньованих машин, нескінченну кількість артилерії, «Градів» і всього іншого просто знайдено в шахтах, над цим сміється весь світ, але це, звичайно, недобрий сміх. Ми розуміємо, з чим маємо справу, тому ми повинні довести виконання Мінська до кінця і повернути мир на Донбас», – заявив він.

Міністр вважає, що Україна зможе довести в Міжнародному суді ООН факти порушення Москвою міжнародних конвенцій. Зокрема, Конвенції про протидію фінансуванню тероризму та Конвенцію про заборону расової дискримінації.

«Ми на цьому тижні почали слухання в Міжнародному суді ООН і ми доведемо, що Росія фундаментально порушує конвенції, які встановлюють правила міжнародного світу», – заявив глава МЗС.

Клімкін також вказав на неприпустимість будь-яких компромісів у питанні окупації Криму.

Читайте: У Кремлі натякнули, що визнають рішення Гаазького суду

Нагадаємо, 6 березня Міжнародний суд ООН в Гаазі розпочав попередні слухання щодо позову України до РФ, поданого МЗС України 16 січня 2017 року.

Україна має на меті притягнення РФ до відповідальності за вчинення актів тероризму і дискримінації впродовж її незаконної агресії проти України. Позов подано в рамках Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ