Володимир Горбач
Володимир Горбач

Надання Донбасу «особливого статусу» є російською позицією, яка зафіксована в Мінських домовленостях. Українська сторона намагається юридично відійти від цього терміну, натомість пропонуючи поняття «децентралізації» і «особливостей місцевого самоврядування» на окупованих територіях Донбасу.

Про це виданню Інформаційний Акцент наголосив політичний аналітик Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Володимир Горбач.

За словами політолога, вся конкретика виписана в законі «Про особливості місцевого самоврядування на Донбасі».

«Він враховуватиме не лише повноваження місцевого самоврядування, а певні додаткові повноваження, пов’язані з існуванням так званої народної міліції, з участю місцевої влади у призначенні керівників прокуратур, судової та правоохоронної системи. Все це виходить за межі повноважень місцевого самоврядування. І  в цьому якраз особливість», — зазначив він.

Горбач наголошує, що РФ не влаштовують ті зміни до Конституції, які вже були проголосовані в першому читанні.

«Російська сторона хотіла, щоби був наданий особливий статус і проведена федералізація. Тому вона продовжує наполягати на тому, що українська влада зробила це самостійно, не узгодивши з так званими представниками Донбасу. І якщо ми за ці зміни проголосуємо, а Росія їх не визнає – буде тупикова і дуже погана ситуація», — запевняє він.

Експерт вважає, що термін «особливий статус» почали використовувати в політичних спекуляціях.

«Перш за все – у внутрішньополітичній дискусії між владою та учасниками коаліції, які по-іншому дивляться на цей процес. А також у нашому діалозі з Росією», — уточнив Горбач.

На його думку, спрогнозувати розвиток подій зараз складно.

«Ситуація може повернутися в будь-який бік. Зрозуміло, що це питання не викликає захоплення в українському політикумі. Проти таких змін налаштовані дуже багато депутатів та громадськість», – додав експерт.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ