Місто на Вінниччині засипало сажею, оголошено надзвичайний стан
Місто на Вінниччині засипало сажею, оголошено надзвичайний стан

Ладижин на Вінниччині в ніч проти понеділка 17 серпня засипало сажею з котельні місцевого підприємства. У місті оголошено надзвичайний стан. Про це повідомив ладижинський міський голова Валерій Коломійцев, передає Укрінформ.

«До мене почали звертатися люди ще з о пів на восьму ранку. З огляду на масштаби забруднення, я оголосив у місті надзвичайний стан і звернувся до начальника обласного управління з надзвичайних ситуацій, в санепідемслужбу. До міста виїхали спеціалісти, щоби визначити і все задокументувати. Ми знаємо, що викиди – з котельні (місцевого заводу), але хочемо мати все документально, щоби потім змусити винних заплатити людям не лише моральний, у першу чергу, матеріальний збиток», – повідомив Коломійцев.

Екологічне лихо сталося в Ладижині в ніч з неділі на понеділок 17 серпня внаслідок викидів чорної масної сажі, як вважають у місті, з котельні заводу «Біолік». Постраждали мешканці вулиць Леніна, Тиха, Польова, Ентузіастів та Робітнича. Масна сажа забруднила і знищила майно людей, врожай на городах, вкрила проїжджу частину вулиць та тротуари. Містян закликали телефонували до міськради, щоби можна було визначити розмір збитків та згодом вимагати компенсацію у винуватців.

Ладижин – місто обласного значення на Вінниччині за 114 км на південний схід від обласного центру, в якому проживають трохи більше 22 тисяч людей. У місті розташована Ладижинська ТЕС, яка входить до складу компанії ДТЕК Ріната Ахметова. Місто вважається населеним пунктом області з найбільш забрудненим атмосферним повітрям.

Читайте: Столичну Борщагівку накрила хімічна «димова завіса» (фото)

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ