Україна вимагає від російського “Газпрому” у суді 50 мільярдів доларів

Головний комерційний директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко повідомив, що сума позивних вимог української компанії до російського «Газпрому» в Стокгольмському арбітражі становить близько 50 мільярдів доларів – передає УНН.

Вітренко нагадав, що українські вимоги до «Газпрому» пов’язані з двома контрактами – на постачання і на транзит газу.

«Ми зі свого боку вимагаємо від «Газпрому», що ціна за контрактом на постачання газу мала бути переглянута, бо в нас було відповідне контрактне право, вимагати цей перегляд ціни… Ми цього не зробили і ми вимагаємо від «Газпрому» повернути переплачені кошти. У цьому контексті ми вимагаємо від «Газпрому» тільки за контрактом на постачання повернути нам переплату приблизно 17 млрд дол, включаючи відсотки», – зазначив представник «Нафтогазу».

За його словами, щодо контракту на транзит газу українська сторона також впевнена, що мала право перегляду транзитної ставки.

«Якщо б вона була переглянута, відповідно «Газпром» мав би сплачувати більше за транзит і на інших умовах… Загальна сума, що вони не доплатили за транзит, це приблизно 12 млрд дол із відсотками», – стверджує чиновник.

«Це приблизно 30 млрд дол. які ми вимагаємо від «Газпрому», – уточнив він щодо обох контрактів.

Крім того, він підкреслив, що при цьому потрібно розуміти, що контракт не завершується зараз, а 2019 року.

«Відповідно «Газпром» і надалі мусить сплачувати за новими тарифами щодо транзиту», – наголосив Вітренко, додавши, що різниця в оплаті за старими і новими тарифами становить приблизно 15 млрд дол.

«Якщо ми додамо ці 30 млрд і 15 млрд, також ще врахуємо різницю в ціні щодо контракту на постачання, ми приблизно вийдемо на 50 млрд дол позивних вимог з нашого боку до «Газпрому», – підсумував комерційний директор «Нафтогазу».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ