Журналісти виявили приховані фінансові операції королеви Британії, членів кабінету Трампа і великих компаній

Міжнародний консорціум журналістських розслідувань 5 листопада оприлюднив документи «Paradise Papers», в яких містяться приховані фінансові операції королеви Британії Єлизавети, великих компаній та членів кабінету Дональда Трампа. Про це повідомляє The Guardian.

Журналісти опрацювали 13,4 млн файлів та виявили «податкові лазівки і резонансні ділові контакти високопоставлених осіб». «Paradise Papers» свідчать, що найбагатші люди планети заховали в офшорах майже 8 трильйонів євро.

«Супер-багатії заховали в податкових оазах 7,9 трильйонів євро. Понад 600 млрд євро щорічно переміщуються транснаціональними корпораціями за допомогою податкових схованок», – ідеться в документах.

Гроші ховали в офшорах 19 острівних держав: Аруби, Багам, Домініки, Вануату, Самоа, Тринідаду і Тобаго та інших.

Щонайменше 13 людей із найближчого оточення президента США Дональда Трампа фігурують у списках «Paradise Papers». Зокрема, міністр торгівлі Вілбур Росс, держсекретар Рекс Тіллерсон та віце-голова наглядової ради Федерального резерву США Рендел Куарлес.  Також серед власників офшорних рахунків фігурують радник Трампа Томас Баррак-молодший, гендиректор компанії Blackstone Group Стівен Шварцман, радник президента Карл Ікахн та головний радник Трампа з питань економіки Гері Кохн.

Крім цього, повідомляється про 6 донорів президентської кампанії Трампа: магната казино Шелдона Адельсона, магната нерухомості Джеффрі Палмера, мільярдерів Чарльза та Девіда Кохів, топ-донора республіканців Пола Елліота Сінгера, мільярдера Стів Уінна та гендиректора компанії Renaissance Technologies Роберта Мерсера.

Потрапила до документів і британська королева. Зазначається, що близько 10 млн фунтів із приватних статків королеви Єлизавети ІІ були інвестовані в офшори – частина грошей надійшла до лізингової компанії BrightHouse, яку звинувачували у наживанні на бідних.

Також «Paradise Papers» показують фінансові зв’язки міністра торгівлі США Уілбура Росса з компаніями, які належать оточенню президента РФ Владіміра Путіна.

Крім цього, повідомляється, що російські державні компанії – ВТБ Банк та «Газпром» –інвестували у Facebook і Twitter.

The Guardian пише про ухиляння від сплати податків таких корпорацій, як Nike, Apple, Deutsche Post, Siemens, Allianz та Bayer.

Як відомо, навесні 2017 року учасники Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів та Центру розслідування корупції і організованої злочинності OCCRP, які торік оприлюднили проект «Панама Пейперз», отримали доступ до нових документів: нове журналістське розслідування назвали «Paradise Papers» або «Документи з райських островів».

В цих документах також фігурує офшор президента Петра Порошенка. Нові дані дозволили журналістам припустити, що Порошенко створив офшорну компанію не для того, аби передати «Рошен» у «сліпий траст», а щоб мінімізувати податки.