Екс-президент Уругваю Хосе Мухіка жив на родинній фермі та віддавав зарплату глави держави на благодійність

Екс-президент Уругваю Хосе Мухіка, якого називають «найбіднішим президентом у світі» через його скромний спосіб життя, заявив, що не хоче отримувати пенсію сенатора. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Мухіка працював у сенаті країни з 2015 року, перейшовши на цю посаду після завершення терміну повноважень на посаді президента. Він міг би залишатися в сенаторському кріслі аж до 2020 року, але не зробив цього, написавши в листі з проханням про вихід на пенсію, що «втомився після довгої подорожі».

«Незважаючи на це, доки мій розум іще працює, я не можу відмовитися від солідарності та ідейної боротьби», – йдеться в листі Мухіки на ім’я глави сенату Лусії Тополанські, яка є його дружиною.

73-річна Тополанські також є віце-президентом країни.

Мухіка, якому зараз 83 роки, близько 14 років провів у військових в’язницях. Він відомий завдяки своєму скромному способу життя. Впродовж президентського терміну (1 березня 2010 року – 1 березня 2015 року) і після цього він разом із дружиною жив на своїй родинній фермі неподалік столиці країни Монтевідео.

Мухіка віддавав на благодійність майже всю президентську зарплату, а його єдиною власністю, не враховуючи ферми, був автомобіль Volkswagen Beetle 1987 року випуску. В 2014 році йому запропонували продати машину за $1 млн, але він відмовився.