Через фінустанови королівства пройшли майже 740 мільйонів «брудних» грошей з Москви

Російські злочинці, що мають зв’язок із урядом РФ та ФСБ, відмили через найбільші банки Великої Британії 740 мільйонів доларів. Йдеться про HSBC, Royal Bank of Scotland, Lloyds, Barclays та Coutts, повідомляєThe Guardian.

Принаймні 20 мільярдів доларів були переведені з Росії за чотирирічний період між 2010 і 2014 роками. Про це свідчать документи, що потрапили у розпорядження видання. Слідчі вважають, що справжня цифра може скласти 80 млрд. доларів.

Один з високопосадовців, причетних до розслідування, заявив, що гроші з Росії були «очевидно вкрадені або мають кримінальне походження». Слідчі досі намагаються визначити деяких багатих та політично впливових росіян.

За їхніми оцінками, до операції була залучена група з близько 500 осіб. Сюди входять олігархи, московські банкіри та особи, що пов’язані із ФСБ, яка є наступницею розвідувального управління КДБ.

«Ігор Путін, двоюрідний брат президента Росії, був у раді одного з московських банків, що мав рахунки, замішані у шахрайстві», – зазначає видання.

Згідно з документами, банки Британії та іноземні банки з філіями у Лондоні «обробили в операціях» 738 мільйонів «кримінальних грошей з Москви».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ