Керівник групи «тітушок» Юрій Крисін за причетність до вбивства В’ячеслава Веремія отримав 4 роки позбавлення волі умовно

22 грудня суддя Шевченківського районного суду Києва Олег Лінник оголосив вирок у справі про убивство журналіста газети «Вести» В’ячеслава Веремія. Про це інформують Українські новини.

Згідно з рішенням суду, керівник групи «тітушок» Юрій Крисін за причетність до вбивства отримав 4 роки позбавлення волі умовно.

Суд установив, що 17 лютого 2014 року Крисін, уродженець Горлівки Донецької області, погодився за грошову винагороду в сумі 20 тис. доларів зібрати групу «тітушок» для протидії активістам Євромайдану.

Зокрема, 18 лютого 2014 року він і його підлеглі зібралися на Михайлівській площі в Києві для блокування й побиття мітингувальників. Близько 21:00 того самого дня вони за допомогою гранати зупинили автомобіль, у якому їхав Веремій, витягли його з авто й побили битами. Один з «тітушок» після цього вистрілив у журналіста. Від отриманих поранень він помер у лікарні.

Крисін у суді визнав свою провину в інкримінованих йому злочинах, а саме в хуліганстві й нанесенні тілесних ушкоджень. Він заперечує, що навмисне вбив Веремія.

Прокуратура просила суд засудити підсудного до 6 років в’язниці. Суд побачив у діях Крисіна ч.4 ст. 296 (хуліганство) Кримінального кодексу.

Водночас суд вирішив, що є пом’якшувальні обставини, а саме наявність в обвинувачуваного двоє малолітніх дітей і його каяття. У зв’язку Крисіна засудили до 4 років в’язниці умовно, тобто звільнили від покарання з випробувальним терміном в 2 роки. Суд також зобов’язав Крисіна відшкодувати судові видатки в розмірі 12 284 гривень.

Рішення суду присутні зустріли лементами «Ганьба», сам Крисін утік від представників ЗМІ.

Нагадаємо, 18 лютого 2014 року пізно ввечері на перехресті вулиць Володимирської та Великої Житомирської в Києві невідомі чоловіки з бітами і зброєю, в касках, камуфляжі і чорних масках напали на Веремія й ІТ-фахівця Олексія Лимаренка. Невідомі витягнули чоловіків з автомобіля, побили, а Веремію вистрілили в груди.

Фото з Facebook Ігоря Луценка.