Народний депутат України Мустафа Найєм

Народний депутат Мустафа Найєм в ефірі Лівого берегу з Сонею Кошкіною заявив, що Україна, звернувшись у кримінальний міжнародний суд ООН зі звинуваченням Росії у причетності до тероризму на території України, може потрапити у правову колізію у питанні окупації Донбасу.

«Ми звернулися в кримінальний міжнародний суд ООН по факту тероризму. Це є одна з двох конвенцій, по якій Росія признала юрисдикцію міжнародного суду. МЗС України звернувся в суд, вказавши, що Росія фінансує тероризм. І вказали чотири факти тероризму, які відбувалися після 7 квітня 2014 року», – нагадав Найєм.

«Однак, якщо ми визнаємо цих людей терористами, то нам буде важко довести факт окупації. Це юридична колізія. Бо одна справа, коли Росія входить своїми військами на нашу територію, створює органи влади і фінансує їх, то вона окупувала територію. Інша справа – коли вона знаходиться за нашою територією і підтримують терористів, які обстрілюють наші території», – підкреслив парламентар.

За його словами, щодо доказів, які готова представити Україна у суді по справі про тероризм, одними з них є снаряди, які Росія постачає бойовиків. Оскільки, як зауважив нардеп, можна довести, що на момент, коли українська влада була змушена покинути окуповані території, цього озброєння там не було, і воно було доставлено з боку Росії.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ