Сьогодні за православним обрядом святкується «Голодна кутя»
Сьогодні за православним обрядом святкується «Голодна кутя»

18 січня, напередодні Водохреща, за православним обрядом святкується «Голодна кутя», або другий Святий Вечір. Також його називають Водохресний святвечір.

На вечерю сьогодні подають пісні страви. Після вечері всі кладуть свої ложки в одну миску, а зверху – хлібину, «щоби хліб родився».

На згадку про Водохреще в храмах проходить освячення води. Узятою з храму святою водою слід умитися і окропити житло. Вважається, що водохресна вода має особливу цілющу силу. У святковий день вода освячується також на водоймищах, в ополонці – «йордані». Після урочистого молебня священик тричі опускає у воду хрест. Після чого люди занурюються у воду, вірячи, що таке купання очищує від гріхів і позбавляє від хвороб.

19 січня загальноміські заходи з нагоди Водохреща традиційно відбудуться у парку культури та відпочинку «Гідропарк» поблизу каплиці Господнього Хрещення та на Оболонській набережній. На Оболонській набережні освячення води розпочнеться о 12:00, у Гідропарку – о 14:00.

Тим часом «Київводоканал» готує автоцистерни для роздачі киянам свяченої води. Вони будуть розташовані у різних куточках столиці поблизу структурних підрозділів підприємства.

Читайте: У столиці влаштують фестиваль моржів

Також «Київводоканал» нагадує, що усім, хто вирішив купатись в ополонці, варто дотримуватися низки правил безпеки. Зокрема, перш ніж зайти у воду, треба розігріти м’язи фізичними вправами. Перед зануренням не можна вживати алкоголь та палити. Після занурення треба розтерти тіло рушником, швидко одягтися та зайти у тепле приміщення.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ