Юрій Луценко, представляючи подання ГПУ на зняття недоторканності, розповів деталі теракту, що його, за версією слідства, готували Савченко і Рубан

У Верховній Раді продемонстрували відеодокази причетності народного депутата Надії Савченко до підготовки терористичного акту. Про це інформує Українська правда.

Загальний обсяг матеріалів становить 74 гігабайти інформації, сукупна тривалість аудіо- та відеоматеріалів – приблизно три доби.

У відео йдеться про те, що 17 листопада 2017 року на КПВВ «Майорськ» голова громадської організації «Офіцерський корпус» Володим Рубан та нардеп Надія Савченко перетнули лінію розмежування з окупованими територіями Донеччини поза контролем. При цьому уточнюється, що сама нардеп ховалася в автомобілі, де збергалася зброя, що її надали бойовики самопроголошеної «ДНР».

Також Генеральний прокурор Юрій Луценко, представляючи подання ГПУ на зняття недоторканності, розповів деталі теракту, що його, за версією слідства, готували Савченко і Рубан. За його словами, вони планували встановити 120-мм міномети на баржах або на Трухановому острові та обстріляти з них центр Києва.

«Не прицільно. Хто при цьому більше би постраждав?», – сказав Луценко.

Він додав, що це був «теракт, направлений на повалення української держави». Крім того, за його словами, планувались теракти на стадіонах.

У своєму виступі Луценко порівняв плани зловмисників зі збройним переворотом в Австрії та у Криму.

«Навіть за фіктивне мінування дають 5 років. Що вже казати про так звану перевірку на пильність СБУ. Перевірили. Працює», – сказав Луценко.

«Записи дозволяють мені просити не лише зняття недоторканності, а й арешт», – наголосив він.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, вранці 22 березня Комітет Верховної Ради  з питань регламенту та організації роботи парламенту визнав законними, достатніми та обґрунтованими усі три подання Генеральної прокуратури щодо позафракційного народного депутата Надії Савченко.

15 березня Генпрокуратура подала подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання і обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою (арешту) для Савченко.