Водночас народні депутати залишаються недоторканними: ніхто обшукувати та оглядати їх не буде

Верховна Рада 20 березня ухвалила законопроект №8155 про порядок доступу до парламенту, який узаконює проходження народними депутатами через рамку металошукачів. За документ віддали свої голоси 263 народних парламентаря, передає Слово і Діло.

Відповідним документом вносяться зміни до закону про держохорону органів державної влади та посадових осіб.

Вноситься правка про те, що «до будівель, де працюють Верховна Рада, президент, Кабінет міністрів, а також де працюють інші органи державної влади України, щодо яких здійснюється державна охорона, не допускаються особи з холодною або вогнепальною зброєю, крім осіб, які, згідно з цим законом, здійснюють державну охорону відповідної будівлі».

Також не будуть допускатися «особи з вибуховими речовинами, засобами підриву, боєприпасами всіх видів і зразків, навчальними або імітаційними боєприпасами, легкозаймистими рідинами або горючими твердими речовинами, піротехнічними засобами».

Якщо народний депутат володіє зареєстрованим зброєю, він має залишати його в спеціальних сейфах, які будуть розміщені біля входів до зали парламенту. Водночас згадку про «отруйні та сильнодіючі речовини» з тексту документа виключили.

Секретар комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони, народний депутат від БПП Іван Вінник зазначив, що при цьому народні депутати залишаються недоторканними: ніхто обшукувати та оглядати їх не буде.

Нагадаємо, 15 березня Генеральний прокурор Юрій Луценко з трибуни парламенту повідомив, що Надія Савченко особисто планувала теракт, роздавала зброю і планувала обрушити купол Верховної Ради.

Пізніше ЗМІ з посиланням на джерела повідомили, що у четвер Савченко занесла в зал три гранати і пістолет. Цю інформацію виданню «Українська правда» підтвердили нардепи Андрій Тетерук і Андрій Левус, які вивели її з будівлі. Сама Савченко ухилилась від прямої відповіді щодо того, чи мав місце подібний інцидент.