Після того як нардепи передали до Адміністрації президента документ, активісти пішли назад до Верховної Ради

Увечері 19 жовтня активісти на чолі з народними депутатами Єгором Соболєвим та Юрієм Левченком прийшли до Адміністрації Президента і передали законопроект про антикорупційний суд, передає Українська правда.

В акції на Банковій взяли участь близько півтисячі мітингувальників. Вони кричали: «Петре, виходь!», «Києве, вставай!», «Банду геть!» та співали гімн України. Після того, як нардепи передали законопроект про антикорупційний суд, активісти пішли назад до Верховної Ради. Всі учасники мітингу повернулися в наметове містечко.

Раніше політична партія «Рух нових сил» і депутати «Самопомочі» заявили, що продовжуватимуть протестну акцію під стінами парламенту. Решта учасників мітингу виходять з акції.

Організатори вимагатимуть від влади виконання всіх трьох своїх вимог – скасування депутатської недоторканності, створення антикорупційного суду та виборчої реформи. Але протестувати під Радою будуть лише прихильники Саакашвілі. Решта організаторів, як то РПР, ЦПК, Громадянська платформа, ДемАльянс, «Альтернатива», «Самопоміч, рух «Чесно» та інші продовжать протест іншими методами. Разом із партією Саакашвілі в наметах залишаться також прихильники депутатів від «Самопомочі» Семена Семенченка та Єгора Соболєва.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Верховна Рада України 19 жовтня проголосувала за направлення до Конституційного суду обох законопроектів про внесення змін до Конституції у частині щодо скасування депутатської недоторканності.

Нагадаємо, 17 жовтня Президент України Петро Порошенко вніс до Верховної Ради як невідкладний проект закону № 7203 про внесення змін до статті 80 Конституції України, який скасовує недоторканність народних депутатів України. Цей проект закону пропонує скасувати депутатську недоторканність з 2020 року.

Водночас ще у липні на сайті Верховної Ради офіційно зареєстрували законопроект о №6773 щодо внесення змін до Конституції України в частині повного скасування депутатської недоторканності авторства 158 народних депутатів.  Цей проект закону передбачає скасування недоторканності негайно.