Експерт переконаний – депутати і суспільство шукають найпростіше рішення щодо недоторканності

Нардепи і суспільство не завжди прагнуть найрозумнішого рішення у ситуації щодо депутатської недоторканності. Натомість усі шукають найпростішого рішення: або залишити як є, або зняти недоторканність з усіх депутатів і цілком. Про це розповів політичний експерт і публіцист Олександр Палій в ефірі ZIK.

«Недоторканність не поширюється на тяжкі чи особливо тяжкі злочини – державна зрада, крадіжки в особливо великих розмірах, сепаратизм, фінансування тероризму. Але водночас вона має захищати від суб’єктивних переслідувань за невеликі злочини», – переконаний політолог.

На його думку, потрібно, щоби санкцію ухвалювали на серйозному рівні, щоб це була певна політична відповідальність людей, які здійснюють злочини.

«А зараз необхідне проміжне рішення. Оптимальним є подання до Конституційного Суду, щоби він розтлумачив, чи пріоритетна норма, у якій йдеться про рівні права усіх, чи пріоритетна інша норма – щодо особливого статусу», – підкреслив Палій.

За його словами, експерти з питань конституційного права «кажуть, що норми, які є в перших розділах, тобто пов’язані з правами людини, мають безумовний пріоритет. Тому було б дуже корисно послухати, що із цього приводу сказав би Конституційний Суд. Бо депутати самі за всезагальне скасування недоторканності голосувати не будуть. І це очевидно для всіх».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ