Президент Порошенко затвердив план ротації всього складу Нацкомісії з енергетики

Верховній Раді не вистачило голосів, щоб обрати до складу конкурсної комісії з відбору членів НКРЕКП кандидатур, що їх запропонували «Народний фронт» та БПП. За ухвалення відповідних рішень проголосували 214 і 221 депутат, передає Українська правда.

Кандидатуру Костянтина Запайщикова представив комітет з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки. Він є радником президента національної атомної енергогенерувальної компанії «Енергоатом» і головою ради Оптового ринку електричної енергії.

Юрія Шульгу обрали за поданням комітету Верховної Ради з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства. Він обіймає посаду доцента кафедри автоматизації управління електричними комплексами НТУУ «КПІ».

Конкурсна комісія повинна складатися з п’яти осіб: двоє – від Президента, один – від Кабінету Міністрів і двоє – від Верховної Ради. Ця комісія пропонуватиме Президентові кандидатури членів НКРЕ.

Нагадаємо, під час звіту в парламенті 12 квітня голова НКРЕКП Дмитро Вовк заявив, що рішення про його відставку та всіх членів комісії, що займається питаннями в царині енергетики, вже затверджено президентом.

Згідно з планом ротації, перші двоє членів НКРЕ будуть звільнені через 6 місяців після набрання чинності законом про комісію, тобто до 8 червня 2017, а весь чинний склад – за 18 місяців, тобто до 8 червня 2018 року.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ