Чинне законодавство не передбачає жодних санкцій до депутатів за порушення норми про персональне голосування 

Щонайменше 10 народних депутатів «кнопкодавили» загалом 25 разів під час голосувань Верховної Ради у жовтні. Про це повідомляє Громадський рух ЧЕСНО.

Найчастіше на «кнопкодавстві» ловили представників фракції «БПП «Солідарність» (9 зафіксованих фактів) та «Народного фронту» (7 фактів).

Зокрема, щонайменше 6 разів кнопкодавила колишня нардеп від НФ (склала повноваження 4 жовтня), а нині член Центральної виборчої комісії Ірина Єфремова, 5 разів – Андрій Шинькович від БПП.

Третю сходинку у рейтингу кнопкодавів жовтня посів Андрій Іванчук від «Народного фронту» з 4 фактами кнопкодавства, четверту –  Костянтин Яриніч (БПП), Андрій Река (НФ) та Василь Амельченко («Радикальна партія Ляшка») – кожного спіймали на 2 фактах голосування за сусіда.

П’яте місце негативного рейтингу посіли Олександр Бакуменко (БПП), Борис Козир (БПП), Михайло Побочіх (НФ) та Дмитро Лінько («Радикальна партія Ляшка») – їх спіймали на кнопкодавстві по 1 разу.

У «ЧЕСНО» нагадують, що під час липневих засідань зафіксували 146 порушень. Найбільше – від Андрія Шиньковича (20). У червні було зафіксовано 182 порушення, найбільше від Антона Яценка з «Відродження» – 22.

Згідно зі ст. 84 Конституції України, зобов’язує народних депутатів України голосувати особисто. Проте чинне законодавство не передбачає жодних санкцій до депутатів за порушення цієї норми.

Громадський рух «ЧЕСНО» також зауважує, що проблема неперсонального голосування пов’язана з низьким рівнем відвідуваності нардепів.