Журило відмовився коментувати ЗМІ скандал із тютюновим бізнесом

Парламентар від «Народного фронту» Руслан Журило покриває уникнення сплати податків і випуск продукції з підробленими акцизними марками компанією «Юнайтед Табако», заступником директора якої працює брат «нарфронтівця» Микола Журило. Про це свідчить журналістське розслідування програми Схеми.

Увагу журналістів привернула надзвичайно низька ціна на тютюнові вироби компанії «Юнайтед Табако» – 17-20 гривень. Із огляду на те, що вартість акцизної марки для пачки сигарет із фільтром становить 15 гривень 46 копійок, виникло питання, як взагалі виробникові вдається щось заробляти.

Знайти відповідь вдалося у місті Жовті Води, де перебувають основні потужності «Юнайтед Табако», хоча керівництво тютюнової фабрики відмовилося спілкуватися з журналістами, а після появи представників ЗМІ на фабриці, сигарети «Pull», які вона виробляє, зникли з усіх точок продажу в місті.

Цей факт зацікавив медійників. Було проведено дві державні експертизи: у Міністерстві фінансів та Київському інституті судових експертиз. Унаслідок цього було точно встановлено, що акцизні марки для сигарет «Pull» виробництва компанії «Юнайтед Табако» є підробними.

«Результат експертизи виявив, що з оригінальною маркою була лише одна пачка. Десять акцизних марок не мали захисних червоних волокон, не відповідали кольоровій гамі, на них відсутні деякі графічні елементи та термочутлива фарба. Таким чином з 11 пачок сигарет «Pull» держава отримала сплату у вигляді акцизу лише за одну – тобто, 15 гривень 46 копійок. Вдесятеро більша сума – а це близько 155 гривень, – яку мали сплатити з решти, десяти пачок, у бюджет не потрапила», – ідеться у програмі.

Такі незаконні дії дозволяють власникам заробляти завдяки уникненню сплати податків до бюджету.

Коментарів від керівництва фабрики з цього приводу отримати так і не вдалося.

Народний депутат від «НФ» Олег Кришин, який теж має відношення до запуску виробництва сигарет у Жовтих Водах, просто втік від журналістів, коли почув запитання про фабрику.

«Це – провокація. Я на провокації не відповідаю», – заявив нардеп.

За словами народного депутата Сергія Лещенка, брати Журило є найближчими бізнес-партнерами Миколи Мартиненка, «гаманця» «Народного фронту». «Схеми» надіслали запит і йому з проханням прокоментувати свою можливу причетність до діяльності «Юнайтед Табако», однак відповіді поки не вдалося отримати.

Читайте: Олексій Дорошенко: Уряд почав боротьбу з тіньовим ринком тютюну