У четвер члени комітету пропонують Раді розглянути кандидатури Найджела Брауна і Роберта Сторча

16 березня під час вечірнього засідання Верховної Ради депутати не змогли внести до порядку денного питання щодо обрання аудитора НАБУ. За відповідне рішення віддали голоси лише 205 парламентарів, передає Українська правда.

Раніше нардепи від «БПП», «НФ» та «Відродження» під час засідання комітету з питань протидії та запобігання корупції,  що пройшло без узгодження з його головою Єгором Соболєвим,  рекомендували на розгляд парламенту дві кандидатури на посаду аудитора НАБУ. Йшлося про Найджела Брауна і Роберта Сторча.

Голосування забезпечили такі депутати:  Юрій Тимошенко, Тетяна Ричкова, Ігор Артюшенко, Михайло Ланьо, Сергій Дунаєв, Іван Мирний, Іван Мельничук, Олег Барна, Артем Ільюк, Юрій Буглак, Костянтин Матейченко, Андрій Немировський, Юрій Савчук.

Варто зазначити, що голова комітету з протидії корупції Єгор Соболєв призначив засідання комітету з протидії корупції на 14:15 17 березня – одразу по завершенню пленарного засідання Верховної Ради.

Також Соболєв повідомив на сторінці у Facebook, що депутати від БПП та «Народного фронту» вимагали призначити позачергове засідання профільного комітету у четвер, щоби провести через нього рекомендацію призначити аудитором Антикорупційного бюро саме Найджела Брауна.

Нагадаємо, 23 лютого Верховна Рада не змогла визначити кандидата до складу комісії щодо зовнішнього контролю з проведення аудиту ефективності діяльності Національного антикорупційного бюро.

Депутати почали розглядати проект постанови №5571 авторства Єгора Соболєва, якою пропонувалося визначити кандидатом до складу комісії зовнішнього контролю з проведення незалежної оцінки НАБУ Роберта Сторча – заступника генерального інспектора департаменту юстиції Сполучених Штатів Америки.

Раптом парламенту запропонували іншу кандидатуру – Найджела Брауна. Голова фракції БПП Ігор Гринів запропонував його від імені фракцій «Блок Петра Порошенка» і «Народний фронт».

Найджел Браун

До слова, Браун – постать досить одіозна. За даними Центру протидії корпції, свого часу Скотланд Ярд розслідував справу, що нібито він дав хабаря британському поліцейському за делікатну інформацію в інтересах свого російського клієнта. Також газета «Таймз» писала, що компанія Найджела Брауна ISC Global отримала 6 млн. фунтів з офшорів, пов’язаних з затятими опонентами Путіна.

Крім того, безпекова компанія ISС, де працював Браун, відома обслуговуванням російських олігархів Ходорковського та Березовського. Іншим засновником та керівником компанії був відомий юрист-багатій Стівен Кертіс, який брав активну участь у створенні російських олігархічних бізнес-структур у 90-ті роки.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ