5 червня комітет ВР схвалив відставку глави СБУ Василя Грицака

6 чернвя Верховна Рада не підтримала звільнення голови Служби безпеки Василя Грицака. За його відставку проголосували лише 78 депутатів, передає Українська правда

Під час засідання нардеп від «Батьківщини» Сергій Власено заявив, що їхня фракція підтримує звільнення силовика.

Водночас лідер «Радикальної партії» Олег Ляшко зазначив, що президент Володимир Зеленський не вніс нову кандидатуру на посаду Грицака, та заявив, що президент «вже призначив голову СБУ» – свого друга дитинства Івана Баканова – та дав йому звання лейтенанта. Ляшко також звернувся до правоохоронних органів з проханням розслідувати «незаконні призначення» Баканова та очільника Адміністрації президента Андрій Богдана.

Олег Барна від «БПП» сказав, що президент має право вносити кадрові подання, однак він має пам’ятати про «відповідальність за державу і народ».

У свою чергу, спікер Верховної Ради Андрій Парубій заступився за очільника СБУ, сказавши, що «особисто Грицак виходив за лінію розмежування і особисто визволяв українських політв’язнів».

Самого глави Служби безпеки на засіданні ВР не було.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, раніше у четвер Верховна Рада провалила голосування за звільнення міністра закордонних справ Павла Клімкіна та міністра оборони Степана Полторака.

5 червня комітет Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони на засіданні не підтримав подання президента Володимира Зеленського про звільнення з посади міністра оборони Степана Полторака.

Водночас комітет ВР у закордонних справах ухвалив передати постанови президента про звільнення міністра закордонних справ Павла Клімкіна на розгляд парламенту. Також комітет ВР схвалив відставку глави СБУ Василя Грицака.