Брауна запропонував голова фракції БПП Ігор Гринів від фракцій «Блок Петра Порошенка» і «Народний фронт»

21 березня Верховна Рада знову не змогла обрати аудитора Національного антикорупційного бюро України. За кандидатуру Найджела Брауна проголосували лише 200 депутатів за необхідного мінімуму в 226 голосів, передає УНН.

Перед цим парламентарі провели рейтингове голосування, за результатами якого переможцем став Найджел Браун. Однак, він не зміг заручитися підтримкою більшості народних обранців.

Після голосування голова ВР Андрій Парубій дав доручення антикорупційному комітету у ВР доопрацювати питання щодо призначення аудитора НАБУ.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 16 березня нардепи від «БПП», «НФ» та «Відродження» під час засідання комітету з питань протидії та запобігання корупції, що пройшло без узгодження з його головою Єгором Соболєвим,  рекомендували на розгляд парламенту дві кандидатури на посаду аудитора НАБУ. Йшлося про Найджела Брауна і Роберта Сторча.

23 лютого кандидатуру Найджела Брауна запропонував  голова фракції БПП Ігор Гринів від фракцій «Блок Петра Порошенка» і «Народний фронт».

У свою чергу, громадські організації рекомендують Кабінету міністрів три кандидатури на посаду члена комісії зовнішнього контролю щодо проведення аудиту ефективності діяльності НАБУ. Однією з кандидатур є екс-прокурор США Марта Борщ.

«Основною заслугою для України є те, що вона домоглася вироку Павлу Лазаренку… Вона дуже добре орієнтується в українських реаліях», – сказав виконавчий директор Transparency International Україна Ярослав Юрчишин.

Іншим кандидатом є іспанська прокурор Карлос Кастренсана.

«Він очолював створену ООН міжнародну комісію з боротьби з безкарністю в Гватемалі… Він безліч разів відвідував Україну, а також надає консультації українським правоохоронним органам», – додав Юрчишин.

Третім кандидатом пропонують італійця Джовані Кесслера.

«Він зарекомендував себе з найкращого боку. Брав участь у відборі директора НАБУ», – підкреслив громадський працівник.

Дані кандидатури пропонуються від громадських організацій «Реанімаційний пакет реформ», Transparency International Україна та «Центр протидії корупції».

Довідка. Згідно зі статтею 26 закону «Про Національне антикорупційне бюро», щорічно проводиться незалежна оцінка (аудит) ефективності діяльності НАБУ, зокрема, шляхом випадкового аудиту кримінальних проваджень.

Цей аудит проводить комісія з трьох осіб, яких щорічно визначає президент, Верховна Рада і Кабмін. Висновок комісії публікується і заслуховується Радою.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ