Кравчук розповів про імовірність третього Майдану в Україні

Деякі політики вже неодноразово заявляли про можливість третього Майдану в Україні. Наскільки високий шанс чергових народний протестів – розповів перший Президент України Леонід Кравчук в інтерв’ю Politeka.

«Люди, звісно ж, можуть застосувати зброю, незважаючи на те, що її незаконне використання заборонено. Я спілкуюся з людьми, які зараз на сході України. Вони мені теж говорять про те, що якщо влада не мислитиме системно і свідомо, то справді є загроза того, що, на жаль, народ може прийти на Майдан уже не з голими руками. Цього мені дуже не хотілося би», – підкреслив Кравчук.

За його словами, бути чи не бути третьому Майдану – залежить від дій нинішньої влади. Справедливість і відповідальність – це ключові питання до влади.

«А Конституція? Вона може бути конституцією букви, а може бути конституцією духу. Конституція духу – це воля народу і справедливість. Ми переможемо тоді, коли влада діятиме так, як вважає за необхідне народ. Підкреслюю – народ, а не влада чи політичні партії, які, незважаючи на виклики і загрози, не можуть об’єднатися заради України».

Він додав, що у нинішній ситуації слід припинити демагогію і говорити конкретно: сьогодні ми зробили те, завтра зробимо інше, післязавтра третє тощо.

«За такого підходу виникає гарантія, що вибух, про який ми говорили, може не відбутися. А якщо цього не буде тривалий час… Що тут сказати? Ви правильно сказали, що у народу до влади зараз не просто несприйняття, а ненависть. Основне питання, яке сповнює чашу терпіння – це рівень життя народу. Якщо народ бачитиме, що влада справедлива, він терпітиме й надалі. В іншому разі народ бунтуватиме», – спрогнозував екс-президент.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ