Експерт запевнив, що Сполучені Штати Америки не покинуть Україну напризволяще

Америка змінюється, і той факт, що Дональд Трамп рішуче, без зайвих роздумів, відповідає на виклики в Сирії чи КНДР, – передбачуваний поворот. Як зміна політики США вплине на Україну та інші держави – пояснив глава ради об’єднання «Союз учасників миротворчих операцій» Сергій Грабський у коментарі Слову і Ділу.

«Не дивує, що зараз США демонструють рішучість. Незалежно від особистісних характеристик президента Трампа, слід розуміти, що він представляє Республіканську партію, а це партія рішучих дій. Усі президенти-республіканці діяли активно», – підкреслив фахівець.

Він констатував, що нині у Білому домі змінюють вектор впливу.

«Раніше вони намагалися діяти через міжнародні організації, фінансуючи ООН, ОБСЄ. Зараз же зрозуміли, що цього недостатньо, гроші використовуються неефективно. Тож зроблено наголос на створення власних ударних угруповань, які дадуть змогу вирішувати питання самостійно, як це було в Сирії, коли вони ні у кого ні про що не питали, а про взаємодію з міжнародними структурами і мови не було. Вони просто завдали удару відплати», – пояснив Грабський.

крім того, він додав, що незважаючи на зміну вектора, війну в Сирії та Афганістані, проблеми з КНДР, відносини з Китаєм, Америка не відмежовуватиметься від України.

«США не будуть віддаляться від України — це самостійний вектор розвитку. Загроза Штатам та їхнім європейським союзникам з боку Росії не зменшилася. Ці вектори рівнозначні: що сирійський, що південнокорейський, що український. Свідченням тому – розгортання підрозділів США й НАТО на східних кордонах блоку. Як би хто не намагався говорити, що Україна втрачає важливість для США, – це категорично неправильно», – підсумував експерт.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ