На МКС дозволили знімати кіно та рекламу

Керівництво американського аерокосмічного агентства NASA видало внутрішню директиву, що дозволяє реалізувати комерційні проекти – від космічного туризму до знімання фільмів на Міжнародній космічній станції (МКС). Про це пише The Verge.

«Керівники NASA заявили, що космічне агентство відкриє частину Міжнародної космічної станції для комерційних можливостей, що вперше дозволить компаніям використовувати об’єкти космічної станції, враховуючи знімання рекламних роликів або фільмів у космосі», – ідеться у повідомленні.

Нова внутрішня директива NASA дозволяє приватним компаніям купувати час і місце на МКС для виробництва, маркетинґу або тестування своєї продукції. Крім того, дозволено використовувати ресурси станції в комерційних цілях. Компанії також зможуть відправляти власних астронавтів на МКС, починаючи з 2020 року, однак ці заходи мають високу ціну та встановлені ліміти.

В агентстві також наголосили, що не проти передати керування МКС приватному сектору. Нині NASA витрачає від $3 млрд до $4 млрд на рік на управління станцією. У разі передачі проекту, агентство могло б мати більший бюджет на інші проекти, зокрема щодо повернення людини на поверхню Місяця.

Читайте: NASA пропонує два місяці полежати у ліжку за $19 тисяч