Учені хочуть зруйнувати Міжнародну космічну станцію

Учені NASA розробляють план з демонтажу Міжнародної космічної станції. Планується, що МКС зійде з орбіти в променях слави: на блискавичній швидкості вогненною кулею впаде у води Тихого океану. Про це пише The Sunday Times.

Про згортання МКС повідомила головний науковий співробітник NASA Еллен Стофен. Саме вона стала ініціатором цього план, до того як піти з організації.

«Майбутнє МКС – для NASA серйозне питання. Ми плануємо фінансувати станцію до 2024 року, а потім почнемо спрямовувати кошти на підготовку польоту людини на Марс. Якщо і після 2024-го ми будемо в повному обсязі фінансувати МКС, це ускладнить формування бюджету проекту польоту на Марс і після 2028 року його доведеться поступово згортати. Станція величезна, розміром з футбольне поле, тому загальний план полягає в тому, щоб занурити її у води Тихого океану», – пояснила науковець.

Стофен представить план демонтажу МКС у червні на фестивалі науки в Челтнемі.

Є й інша ідея розформування Міжнародної космічної станції: повернути окремі її елементи на Землю, інші залишити на орбіті. Щоправда, рішення залежить від Росії, якій належать окремі секції МКС.

Крім того, 2020 року станцію пропонують відкрити для комерційних польотів космічних туристів. Компанія Boeing працює над проектом космічного корабля Starliner, який з 2020-го зможе доставляти людей на орбіту, в тому числі на МКС.

Слід також підкреслити, що будівництво Міжнародної космічної станції почалося з запуску першого модуля 1998 року. Відтоді завдяки МКС людство не покидало космічні простори.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ