Життя на Червоній планеті могли знищити випадково

Новий аналіз даних 40-річної давнини показав, що зонд NASA міг виявити докази існування життя на Марсі. Однак результати були знищені до того, як інформація про них дісталася Землі. Про це пише Newsweek.

1976 року марсохід «Viking» був відправлений на Червону планету в пошуках органічної матерії, однак апарат так нічого й не знайшов.

У повторному вивченні даних місії «Viking» дослідники виявили записи про виявлення хлорбензолу – органічної матерії, створеної в результаті реакції з сіллю, знайденою в марсіанському ґрунті.

2008 року місія NASA з дослідження північного полюсу Марса виявила, що сіль, яка називається перхлорат і використовується в ракетному паливі, стає вибухонебезпечною унаслідок надмірного нагрівання. Це означає, що «Viking», який використовував інструмент нагрівання ґрунту для виявлення органічних матеріалів, міг просто спалити вуглецеві молекули, знайдені у марсіанських породах, коли перхлорат раптом загорівся.

Виявлення органічних молекул могло означати, що життя існує або існувало на Марсі в якийсь період його історії. Втім, ці органічні молекули можуть бути результатом і небіологічних хімічних реакцій. Дослідниця Мелісса Гузман допускає, що хлорбензол міг бути занесений на Марс апаратом «Viking» з Землі через забруднені ним інструменти.

Читайте: SpaceX вивела на орбіту телескоп NASA для пошуку екзопланет (відео)