NASA планує масштабний проект щодо Марсу

У штаб-квартирі NASA у Вашинґтоні відбулася конференція The Planetary Science Vision 2050 Workshop, під час якої обговорювалися глобальні космічні проекти, які можуть бути реалізовані або хоча б запущені до 2050 року. Одним з таких проектів стало можливе відтворення марсіанської атмосфери. Про це повідомляють Цікавості.

Директор наукового департаменту NASA Джим Ґрін у доповіді під назвою «Нове марсіанське середовище проживання для науки і дослідження» запропонував таку ідею: запустити «магнітний щит» під назвою Mars L1 по стабільній орбіті між Марсом і Сонцем, який би захищав планету від високоенергетичних сонячних частинок.

Як він пояснив, щит складатиметься з величезного диполя або пари рівних і протилежно заряджених магнітів для створення штучного магнітного поля.

Науковець запевнив, що подібний щит може забезпечити Марс відносно захищеним магнітним шлейфом від магнітного поля, створеного об’єктом, дозволяючи планеті повільно відновити свою атмосферу. Близько 90% марсіанської атмосфери було винесене сонячними частками, а вона, судячи за останніми даними, мала досить помірну атмосферу і воду на поверхні близько 3,5 мільярда років тому.

За словами Ґріна, такий щит може допомогти досягти Марсу атмосферного тиску, наполовину рівного земним показникам, буквально за кілька років. Із захистом від сонячного вітру замерзлий CO2 на марсіанських полюсах поступово почне перетворюватися на газ. Парниковий ефект стане наповнювати тонку атмосферу Марса, а також нагрівати планету, в основному, на екваторі, після чого величезні запаси льоду під полюсами почнуть танути і заповнять планету рідкою водою.

«Таким чином, близько однієї сьомої стародавнього океану незабаром може повернутися на Марс», – заявив учений.

Читайте: Школяр із Британії виявив помилку в даних NASA

БЕЗ КОМЕНТАРІВ