Учені бояться виверження потужного вулкана

Учені з NASA назвали супервулкани куди більш серйозною загрозою, ніж астероїди чи Третя світова війна. Про це пише The Independent.

Усього на планеті існує близько 20 відомих науці супервулканів, і виверження хоча б одного з них може спричинити катастрофічні наслідки, вважають вчені.

Особливу небезпеку фахівці вбачають у Єллоустонському вулкані, розташованому в США. Останній раз вулкан вивергався 640 тисяч років тому, унаслідок чого утворилася кальдера (западина) розміром 55 на 72 кілометри.

За словами вчених, у разі виверження розплавлена порода пошириться на сотні кілометрів навколо, спалюючи все в межах цього радіусу. Вайомінґ, де розташований вулкан, і сусідні штати покриються метровим шаром вулканічного пилу, але на цьому руйнівний ефект не закінчиться.

«Пил і гази, що вивільняються виверженням, закриють сонце, і цього буде достатньо, щоб знищити врожай і занурити світ в вулканічну зиму, яка може тривати десятиліттями і вбити мільйони», – йдеться у статті The Independent.

Водночас дослідники переконані, що найближчим часом це навряд чи станеться. Шанси на те, що виверження буде в цьому році, експерти з Геологічної служби США оцінюють в 1 до 730 тисяч.

Тим не менше, у NASA розробляють план щодо запобігання виверження Єллоустонського вулкана.

«Основне завдання – поступово зробити так, щоб Єллоустонський вулкан перестав бути загрозою людству», – розповів доктор Брайан Вілкокс, аерокосмічний інженер із науково-дослідного центру NASA з розробки ракетних і реактивних пристроїв.

Відповідно до попереднього плану NASA, команда фахівців розраховує відкачати тепло з кальдери і перетворити його в електричну енергію. Робити це будуть прокачуванням води через свердловину до гарячої породи і подальшого її повернення на поверхню після того, як температура поруч із нею досягне 350 градусів за Цельсієм.

«Зробити так, щоб ці вулкани не знищили запаси їжі й не привели до смерті 99 відсотків населення – здається, це заслуговує обговорення», – підкреслив Вілкокс.

Читайте: NASA прогнозує виверження небезпечнішого за астероїд супервулкану

БЕЗ КОМЕНТАРІВ