Kilopower зможе забезпечити електрогенерацію на Марсі

У Неваді (США) учені успішно випробували ядерний реактор, розроблений для виробництва енергії під час тривалої місії на Марс, повідомляє Reuters.

«Випробування в Неваді компактної атомної енергетичної системи, розробленої для підтримки довготривалої місії NASA на непривітній поверхні Марса, були успішними. На березень заплановано повномасштабний запуск», – ідеться у повідомленні.

Реактор назвали Kilopower. За словами учених, одним з основних завдань підготовки довгострокових космічних місій є створення потужного джерела енергії, щоби забезпечувати колоністів енергією тривалий час, досить легкого для того, щоб його можна було перевезти на іншу планету.

«Марс – це дуже складне середовище для енергетичних систем, що має менше сонячного світла, ніж Земля або Місяць, дуже холодну нічну температуру, пилові бурі, які можуть тривати тижні і місяці та охоплюють усю планету», – підкреслив заступник директора NASA з космічних технологій Стів Юрчук.

Компактні розміри Kilopower і його потужність дозволять астронавтам доставити кілька блоків на одному кораблі і забезпечити генерацію солідної потужності на Марсі.

Читайте: NASA зібрало найяскравіші космічні явища в одному відео