Плутон
У діаметрі айсберги можуть досягати кількох кілометрів

Айсберги на Плутоні виявила станція New Horizons. Вони утворені водяним льодом і ковзають по поверхні карликової планети, покритої замороженим азотом. Про це повідомляється на сайті НАСА.

У діаметрі вони можуть досягати кількох кілометрів. Хімічний склад айсбергів і рівнин фахівці пояснюють тим, що водяний лід менш щільний, ніж азотний. Частина айсбергів зібралася в групи, що займають територію діаметром 20 км. Інші – дрейфують по каналах, які розділяють великі крижані плити планети.

Найбільше скупчення айсбергів виявили на території, що отримала назву Челленджер – на честь корабля програми Space Shuttle, який вибухнув. Її розміри становлять 60 на 35 км.

Нагадаємо, автоматична міжпланетна станція New Horizons 14 липня минулого року наблизилась на максимально близьку відстань від Плутона та його супутників. Планується, що за три роки вона досягне планетоїда 2014 MU69, розташованого на відстані 1,6 млрд. км від планети в поясі Койпера.

New Horizons
Автоматична міжпланетна станція New Horizons

Основне завдання New Horizons – вивчення Плутона та його супутника Харона. Зокрема, станція збирає дані про наявність магнітосфери у карликової планети, склад її атмосфери, будову поверхні та взаємодію з Хароном.

Читайте: НАСА скасовує березневий політ на Марс

БЕЗ КОМЕНТАРІВ