Бен Ходжес закликав НАТО збільшити свої можливості в Чорноморському регіоні

Упродовж найближчих десяти років може початися війна з Китаєм. Таку думку висловив колишній командувач сухопутними військами США в Європі, генерал-лейтенант Бен Ходжес. Про це він заявив 12 березня у Празі на конференції з питань безпеки, присвяченій 20-річчю вступу Чехії, Угорщини і Польщі до НАТО, передає Європейська правда.

«Я сподіваюся, що я помиляюся, але існує така траєкторія, і коли я прислухаюся до того, що робить Китай, коли прислухаюся до того, що кажуть китайські комуністичні лідери, то знаю, що тут справді може бути конфлікт», – сказав військовий.

За словами Ходжеса, США «потребують союзників з Європи, Канади та Австралії, а НАТО слід продемонструвати свою силу Росії».

Він також закликав Німеччину виділити на оборону більше коштів, адже країна є дуже важливою ланкою для Альянсу. Генерал-лейтенант США підкреслив, що тероризм ставить під загрозу життя багатьох людей, але союзники повинні також вирішувати потенційні загрози з боку Росії та Китаю.

Крім того, Ходжес сказав, що НАТО повинно збільшити свої можливості в Чорноморському регіоні.

«Це область, де Росія здійснює найбільшу і найсильнішу агресію. Якщо Захід не зробить нічого з анексією Криму, цілком можливо, що Одеса буде наступним містом, яке буде окупованим, і врешті, можливо, також Румунія», – вважає генерал-лейтенант.