Згідно з прогнозом, гривня за підсумками всього року залишиться на торішньому рівні

Наступний тиждень стане багато в чому знаковим для визначення тренду, що диктуватиме курс гривні. Про це в ефірі Обозревателя заявив фінансовий аналітик Сергій Фурса.

«Якщо є зміна тренду посилення гривні і перелом цього тренду, то ми побачимо наступного тижня. Коли ось цей волатильний тиждень закінчиться зі святами, виведенням дивідендів. На наступному тижні ми побачимо, чи дійсно сезонність продовжує домінувати, і вона перебиває всі позитивні чинники, які є для гривні. Або цей позитив, загальна хороша ситуація переможе», – переконаний експерт.

За його словами, нинішнє просідання курсу гривні пов’язане з декількома факторами.

«Там набір ПДВ отримали і дуже багато конвертували. Особливість міжбанківського ринку полягає в тому, що ви подаєте заявки, НБУ їх дозволяє, а потім у вас є 30 днів, щоб це купити. І всі як вжарені ломанулись саме в останні дні серпня купувати. Це створило перекіс. Плюс зараз у нас був вихідний в Штатах, немає долара і це ще більший тиск», – пояснив Фурса.

Водночас, на його думку, гривня за підсумками всього року залишиться на торішньому рівні.

«Говорити про те, що за підсумками року гривня впаде, я навіть не готовий. Ми починали рік 27 гривень за долар, і навіть якщо тренд сезонності переможе, то я не думаю, що ми побачимо курс вище 27 на кінець року. При поганому сценарії ми повернемося в точку початку року», – спрогнозував аналітик.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ