Бойовики "Ісламської держави" погрожують Австралії
Бойовики “Ісламської держави” погрожують Австралії

Чотири екстремістські угруповання Філіппін об’єдналися і оголосили про створення на острові Мінданао провінції халіфату терористичної організації «Ісламська держава».

Це створює небезпеку для самих Філіппін, інших країн регіону, а також Австралії. Не виключено, що саме австралійці можуть стати головними мішенями для терористичних атак бойовиків.

За даними австралійської газети The Australian, бойовики присягнули на вірність ватажкові «ІД» Абу Бакр аль-Багдаді. Очолювати філіппінський «Вілан» буде один з лідерів терористичного угрупування «Абу Сайяф» Існілон Хапілон.

Експерти відзначають, що події на Філіппінах свідчать про зміну стратегії «Ісламської держави». Оскільки швидко захопити контроль над Сирією та Іраком не вдалося, терористи вирішили зайнятися пошуками альтернативних територій для своєї діяльності.

У середині грудня «Ісламська держава» вже давала недвозначний сигнал, що планує розширювати свою присутність у світі, запустивши власну радіостанцію на сході Афганістану. Ефір можна чути в FM-діапазоні на всій території провінції Нанґархар.

Зазначимо, що найбільшу силу нове терористичне угрупування набрало під час збройного конфлікту в Сирії в 2014 році. Приблизно в той же час «Ісламська держава» активізувала свою діяльність в Іраку.

Спершу активну боротьбу з ісламістами почала коаліція на чолі з США, а з 30 вересня 2015 року до операції проти терористів «ІД» підключилися російські бомбардувальники.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ