Столтенберґ нагадав, що Альянс надає Україні технічну і дорадчу допомогу в царині кіберзахисту

27 червня комп’ютерні системи державних установ, банків та компаній України атакував Інтернет-вірус під назвою «Petya.A». Ця кібератака стала найпотужнішою в історії нашої держави. У зв’язку з цим у НАТО пообіцяли допомогти посилити українську кібербезпеку. Про це заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ, пише Укрінформ.

За його словами, співпраця у сфері кібербезпеки є важливою складовою співпраці між НАТО та Україною: «Гадаю, що кібератаки, які ми бачили цього тижня, підтверджують важливість підтримки, яку НАТО надає Україні для зміцнення її кібероборони».

Столтенберґ нагадав, що НАТО надає Україні технічну і дорадчу допомогу у сфері кібероборони – з цією метою створений і діє спеціальний трастовий фонд.

Нагадаємо, внаслідок кібератаки збої в роботі комп’ютерних систем спостерігались в «Ощадбанку», банку «Південний», «ПУМБ» та інших. Крім того, стало відомо про проблеми у роботі мереж «Київенерго», «Укренерго», «Укрпошти», «Нової пошти», «Укртелекому», аеропорту «Бориспіль». Також вірусна атака дісталась Кабінету міністрів, Міністерства інфраструктури та навіть Чорнобильської АЕС.

Варто зазначити, що окрім України та Росії, кібератака також вразила компанії у кількох європейських країнах. Зокрема, вірус зафіксували в Польщі, Італії, Великій Британії, Литві, Німеччині, Франції та США.

За фактом потужної кібератаки порушили кримінальне провадження за статтею «Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів) і комп’ютерних мереж».

28 червня в уряді відзвітували, що вірус «Петя» вдалося зупинити.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ